(graf. Krzysztof Kołacz)

(graf. Krzysztof Kołacz)

Chcemy przyłączyć się do innych miejsc (Kraków, Warszawa, Gdańsk), gdzie już podobne Eucharystie mają miejsce i modlić się raz w miesiącu w intencji mężczyzn. Pierwsza taka Msza odbędzie się 10.03.br. o godz. 20:00 w kościele oo. Jezuitów przy ul. J. Czaplaka 1.

„Msza święta dla mężczyzn jest taką samą Mszą, jak każda inna. Zapraszamy jednak szczególnie mężczyzn, bo chcemy sobie – mężczyźni – przypomnieć, że Pan Jezus wzywa każdego z nas z imienia, osobiście. Pomysł zrodził się, jako owoc wielu rozmów z różnymi ludźmi, którzy często wyrażają tęsknotę za modlitwą w takim gronie. Modlitwą, której celem nie jest czynienie podziałów czy enklaw. Pragniemy, by to był czas wspólnego umocnienia się przy Tym, który jest dla nas wzorem męskości” – mówi Grzegorz Kramer SJ, jeden z jej inicjatorów, wspierany przez Projekt Banita.

Pragniemy razem z innymi poszukiwać miejsca mężczyzny w Kościele oraz prosić Boga o dar męskości dla siebie i innych. Nie chcemy tej Eucharystii zamykać i ograniczać do męskiego grona, ale także zapraszamy kobiety by się za nas modliły.

Pierwszej, opolskiej Mszy w intencji mężczyzn przewodniczył będzie o. Jacek Drabik SJ.

O. Jacek Drabik SJ/ RED.