(fot. modlitwawdrodze.pl)

(fot. modlitwawdrodze.pl)

Na miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej, Modlitwa w drodze przygotowała specjalne nagrania różańca, połączone z rozważaniami i dobrą muzyką.

Różaniec z Modlitwą w drodze to propozycja połączenia możliwości nowoczesnych urządzeń mobilnych z tradycją i głębią modlitwy różańcowej. To propozycja dla tych, którzy chcą wejść głębiej w medytacyjny charakter różańca i mieć go zawsze przy sobie w urządzeniu mobilnym.

Czy to przy komputerze, czy w drodze – dzięki urządzeniom mobilnym każdy może wejść w świat kontemplacji i medytacji różańcowej. Każdą tajemnicę różańcową poprzedza krótkie rozważanie oraz odpowiedni fragment Ewangelii. Po odsłuchaniu krótkiego rozważania, słuchacz może dołączyć do modlitwy wraz ze śpiewanym dziesiątkiem różańca w przygotowanym na każdą tajemnicę materiale. Dobra aranżacja i wykonanie pomagają w wejściu w modlitewne skupienie.

Rozważania różańcowe pochodzą z książki zmarłego w 2012 roku cenionego kierownika duchowego, profesora teologii, mariologa i autora licznych książek z dziedziny duchowości ojca Jacka Bolewskiego SJ. Zostały specjalnie opracowane i dopasowane dla Modlitwy w drodze przez Piotra Chydzińskiego SJ.

Różaniec dostępny jest na stronie internetowej Modlitwy w drodze pod adresem: modlitwawdrodze.pl/articles/rozaniec

Można także skorzystać z aplikacji mobilnych przeznaczonych na systemy iOS[POBIERZ]
oraz Android – [POBIERZ]

Piotr Chydziński SJ i Szczepan Urbaniak SJ/ RED.