Drodzy czytelnicy jezuici.pl!

W ostatnich tygodniach nasz portal doświadczył wielu pozytywnych zmian. Udało się nam znacząco rozszerzyć funkcjonalność strony, ale też wprowadzić nową, spójną identyfikację graficzną. Mamy nadzieję, że wielkim ułatwieniem dla Was jest także stworzona w ramach strony baza jezuickich dzieł oraz katalog członków Towarzystwa.

Niestety początek roku przyniósł nam także liczne trudności techniczne, głównie w postaci przeciążeń serwera obsługującego jezuici.pl. Wynika to nie tylko ze zwiększającej się popularności portalu, ale też tworzących się nowych podstron jezuickich inicjatyw z całej Polski (jest ich obecnie ponad 200). Ich obsługa wymaga niestety znacznie wyższych niż dotychczasowe parametrów serwera. Na zaistniałą sytuację nałożyły się dodatkowo liczne ataki spamerskie (DHA). Tylko jedno z naszych kont otrzymało w ciągu doby około miliona śmieciowych maili o łącznej wadze ok. 50GB.

Wszystkie te okoliczności spowodowały, że w ostatnim czasie nie mieliśmy możliwości aktualizowania portalu oraz dalszego wprowadzania zmian (m.in. usunięcie subdomeny test.jezuici.pl). Dział techniczny kończy jednak prace związane z przenosinami strony na nowy serwer. Powoli przywracamy serwis do sprawnego działania i uzupełniamy zaległe wiadomości.

Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za zaistniałe niedogodności.

Redakcja portalu jezuici.pl