(fot. Mikołaj Cempla)

(fot. Mikołaj Cempla)

Dziś na terenie Akademii Ignatianum w Krakowie rozpoczął się się coroczny juwenaliowy turniej piłki nożnej o puchar Rektora. Już po raz czwarty studenci mogą spróbować swoich sił na boisku.

Pomysłodawcami całej akcji są studenci, jak również pracownicy Ignatianum. Damian Kasperczyk, odpowiedzialny za całe wydarzenie od strony technicznej, zaznacza, że tegoroczną nowością jest organizacja rozgrywek w całości przez Samorząd Studencki. Wcześniej zajmowała się tym uczelnia. Głównym celem jest zabawa. W tym roku jednak turniej stał się częścią Juwenaliów naszej uczelni. Warto wspomnieć, że oprócz samych zawodów w tym samym czasie będzie miał miejsce grill, na którego również zapraszamy – więc nie trzeba być wielkim fanem sportu.

Przed turniejem nie odbywały się żadne eliminacje. Mimo, że zapisy drużyn zakończyły się 29 kwietnia, to niezdecydowani wciąż mają swoją szansę, ponieważ kilka z ekip wciąż poszukuje dodatkowych piłkarzy. Każdy z chętnych może zagrać. Wszystkich drużyn będzie kilkanaście. Zarówno męskich jak i żeńskich. Może się zdarzyć, że dziewczyna będzie grała w drużynie chłopaków lub odwrotnie. Swoją liczną reprezentację wystawią też studentki z programu Erasmus. Dla kibiców ciekawą informacją może być występ dwóch drużyn wykładowców, z obydwu wydziałów Ignatianum.

Zawodnicy walczyć będą o wspomniany puchar rektora, ale jak powiedział Damian Kasperczyk, na nagrodę mogą mieć nadzieję wszyscy piłkarze. Przewidzieliśmy pięć statuetek. Trzy w kategorii męskiej, jedną w damskiej, przez wzgląd na mniejszą liczbę drużyn oraz statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju. System, w jakim będą odbywać się rozgrywki nie jest jeszcze ściśle określony, jednak każda ze zgłoszonych drużyn może być pewna występu na boisku.

Olga Konieczna

Studentka dziennikarstwa Akademii Ignatianum