Wystawa ikon zatytułowana „Wierzę w Syna Bożego”, która gościła w dniach od 5 do 13 września 2015 r. w podziemiach jezuickiego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na warszawskim Starym Mieście, wzbudziła spore zainteresowanie lokalnych mediów. Przypomnijmy, że na ekspozycję świętych wizerunków składały się prace 30 twórców związanych w pracownią Droga Ikony.
Audycję z organizatorami wystawy na miejscu nagrało Radio Plus.
Do studia twórców i organizatorów zaprosiło na „Rozmowę na co dzień” Radio Warszawa.
Informację o wystawię jak i o tradycyjnej technice wykonywania ikona w naszej pracowni opublikował Gość Niedzielny – oddział warszawski.
Droga Ikony jest środowiskiem twórców skupionych na sztuce ikonopisarskiej, czerpiących z dawnych tradycji warsztatowych i respektujących duchowe wartości ikony. Grupa powstała jako inicjatywa formacyjno-artystyczna, pod kierownictwem o.Jacka Wróbla SJ, rozwijana od 2001 r. przy jezuickich ośrodkach duszpasterskich w Warszawie.
Obecnie, przy Parafii św. Szczepana na Mokotowie, prowadzi pracownię zrzeszającą twórców z całej Polski. Jej działalność skupia się na organizowaniu warsztatów ikonopisania i pokrewnych im zajęć z rzemiosła artystycznego, a także na organizacji spotkań służących popularyzacji ikony czerpiącej z chrześcijańskiej tradycji Wschodu i Zachodu. Od 2009 roku przy współpracy Szkoły Drzewnej w Garbatce-Letnisku pracownia współtworzy program „Twórcze lato w Garbatce”, w ramach którego organizuje plenerowe warsztaty ikonopisania i snycerki. Jest to propozycja twórczego wypoczynku dla wszystkich poszukujących głębszych wartości duchowych.
W latach 2011-2012 Droga Ikony była współorganizatorem II. i III. edycji Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisania w Nowicy. W roku 2011, wraz z Konsulatem Generalnym RP w Łucku, współorganizowała Międzynarodowy Plener Ikonopisów na Wołyniu.
Wystawa „Wierzę w Syna Bożego” była owocem rocznej pracy i modlitwy ikonopisów w ramach trzyletniego cyklu Medytacji Ikonograficznych, który jest odpowiedzią grupy na zaproszenie Episkopatu Polski do włączenia się w program duszpasterski przygotowań Kościoła do Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Ekspozycja obejmuje 48 dzieł wykonanych przez trzydziestu twórców.
Galerię zdjęć z wystawy obejrzeć można na Facebooku.
Źródło: Droga Ikony