Okładka

Okładka

Jednym z pięciu języków miłości jest, według dr Gary’ego Chapmana, wspólnie spędzony czas. Dzisiejszy świat pędzi jednak tak szybko, że nawet relacje chciałby budować w biegu. Problem w tym, że miłość i przyjaźń nie rodzą się w pośpiechu. One powoli kiełkują w codzienności, w życzliwych gestach, w rozmowach budujących więź zaufania z drugim człowiekiem.

W kolejnych filiżankach razem pitej kawy, w odmówionych za siebie nawzajem różańcach, w przeżytych wspólnie przygodach i w tęsknocie, gdy przez jakiś czas idziemy osobno. Nowy numer „Szumu z Nieba” zaprasza cię do spojrzenia na codzienność: gdzie rozdajesz swój czas i czy na pewno tam, gdzie byś chciał.

Gościem numeru jest dr Hubert Malinowski – psycholog, szkoleniowiec i coach, który uczy czytelników zarządzania sobą w czasie. Z wywiadu Jak dobrze wychować swój mózg? dowiesz się, jaki typ podejścia do czasu reprezentujesz, w jakich zawodach możesz odnieść sukces, a gdzie raczej polegniesz.

Totalnie zajęty czas wolny to relacja mamy trzech chłopaczków, którzy wychowują swoich rodziców do nienapinania się na sukcesy wychowawcze, ale czerpania radości z samego bycia razem z dziećmi.

Artykuł Jak nie zmarnować sobie życia bez sensownego powodu – jest kołem ratunkowym rzuconym w kierunku prokrastynatorów, czyli nałogowych zwlekaczy i odkładaczy spraw na później.

Kilka praktycznych zasad pomoże im wsadzić swoją prokrastynację do klatki, a tym samym uniknąć stresu z powodu przekraczania terminów, gdy zajmowali się czymś przyjemnym zamiast pożytecznym.

O nawracaniu portfela przeczytamy w tekście Czyje są te pieniądze?, a relację pracownika pewnej korporacji, który zawalczył o swoje życie rodzinne – znajdziemy w świadectwie Walka o priorytety.

Redakcja