Światowe Dni Młodych to nie tylko doskonała okazja do spotkania z Ojcem Świętym oraz młodymi chrześcijanami z całego świata. To również szansa na lepsze poznanie siebie, naukę wiary, spotkanie ze sztuką w ramach inicjatyw składających się na Festiwal Młodych. Co w czasie ŚDM oferują jezuici?

W ramach kontynuacji jezuickiego programu przygotowawczego MAGIS, w dwóch miejscach w centrum Krakowa – na terenie Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 oraz na Małym Rynku zorganizowane zostały tzw. MAGIS Cafe, miejsca spotkań, konferencji naukowych i duchowych. Szczegółowy programu dostępne są na oficjalnej stronie MAGIS.

Ponadto, na Małym Rynku odbywa się międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych Inigo Film Festival, prezentujący przegląd najciekawszych produkcji związanych z duchowością. Organizatorem imprezy jest niemiecki jezuita i filmowiec o. Christof Wolf SJ.

Zwiastun festiwalu

Jezuici obecni są również na targach powołaniowych odbywających się na Stadionie K.S. „Cracovia” – program dostępny jest na oficjalnej stronie ŚDM.