Kolejny koncert w ramach 8. Wiosennych Dni z Muzyką Organową w Bazylice Jezuitów za nami. Tym razem przy kontuarze organów zasiadł Martin Bernreuther, organista katedry w bawarskim Eichstaett.

Licznie zgromadzona publiczność podziwiała błyskotliwą wirtuozerię gościa z Niemiec oraz dała się prowadzić liryczną narracją muzyczną w utworach R. Schumanna i L. Vierne’a. Nie zabrakło w programie koncertu własnych transkrypcji organowych, autorstwa Martina Bernreuthera. Za tydzień, w niedzielę 21 maja o godzinie 19.00, odbędzie się ostatni koncert w tegorocznym cyklu organowym, w krakowskiej bazylice Jezuitów. Wystąpi Walter D’Arcangelo z Chieti we Włoszech. Wstęp na koncert wolny.

Wiosenne Dni z Muzyką Organową są organizowane przez Kolegium Jezuitów w Krakowie, a finansowane przez Gminę Miasto Kraków. Słowem o muzyce w kontekście interdyscyplinarności sztuk wprowadza słuchaczy do programu każdorazowo prefekt bazyliki, Jarosław Naliwajko SJ. Opiekę artystyczną sprawuje Marek Stefański z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Agnieszka Radwan-Stefańska

[fot. © Jarosław Naliwajko SJ]