Jak będzie wyglądał Kościół za 20, 30, 40 lat? Trudno przewidzieć. Ale jedno jest pewne – będą go tworzyli ci, którzy dziś są dziećmi, nastolatkami, młodymi dorosłymi. Dlatego bardzo ważne jest, aby przyprowadzać ich do Kościoła, pokazywać im, że to miejsce dla nich.

Kierowani tą myślą dwa lata temu rozpoczęliśmy Uwielbieniowe Łodzie Ratunkowe – spotkania dla młodzieży, podczas których młodzi mogą spotkać się z Bogiem w modlitwie, uwielbiać Go oraz dowiedzieć się o Nim więcej dzięki świadectwu wiary dawanemu przez zaproszonych Gości. Z miesiąca na miesiąc do kościoła jezuitów w Łodzi przyjeżdżało coraz więcej gości z całej Polski.

Tegoroczne Uwielbieniowe Łodzie Ratunkowe są szczególne, ponieważ te spotkania zostały wybrane na podstawową formację dla młodzieży z Archidiecezji Łódzkiej. Wyjątkowe było też pierwsze spotkanie po wakacjach, na które zaprosiliśmy ks. abpa Konrada Krajewskiego – papieskiego jałmużnika. To był dla nas ważny gość, ponieważ wielu młodych ma pragnienie pomagania ubogim. Tymczasem arcybiskup zaskoczył nas – niespodziewanie przyprowadził ze sobą nowego pasterza Archidiecezji Łódzkiej – abpa Grzegorza Rysia.

Zachęcamy do wysłuchania nauczania, jakie abp Ryś wygłosił do młodzieży zgromadzonej w kościele na Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej.

Każda UŁR jest też transmitowana na żywo. Zachęcamy do śledzenia transmisji na naszym kanale YouTube: youtube.com/user/JezuiciLodz

W najbliższym czasie ekipa Ewangelizacyjna Mocnych w Duchu będzie też na Forum Charyzmatycznym w Niemczech oraz w parafii jezuitów w Gdańsku Wrzeszczu. Dziękujemy za wszystkie modlitwy i wsparcie, jakie otrzymujemy od osób, które spotykamy na naszej drodze.