Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy – wszystko na najwyższym poziomie.

DEON.pl rusza z projektem Studio Sessions, czyli kameralnymi, klimatycznymi koncertami z chrześcijańskim przesłaniem.

Muzyczny projekt DEON.pl to chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zaproszono fantastycznych artystów, którzy zagrają kameralny koncert w Studiu Inigo przy ulicy Kopernika 26. Koncert odbędzie się we wtorek 12 czerwca o godz. 19:00 i będzie transmitowany na żywo w kanałach społecznościowych społecznościowych portalu, zostanie on też zarejestrowany i w przyszłości opublikowany na kanale YouTube.

Skąd pomysł na „Ufaj i Idź”?

Mówi pomysłodawca koncertu, młody jezuzicki kompozytor Dominik Dubiel SJ:

Pomysł koncertu zrodził się, kiedy Dominika Rusinowska zgłosiła się do mnie, że chcieliby ze swoim bratem Józkiem zorganizować u nas koncert, na którym zagraliby trochę swojej muzyki, w której wyrażają coś ze swojej więzi z Panem Bogiem. Z obydwojgiem poznałem się jakieś dziesięć lat temu podczas International Summer Jazz Academy w Krakowie. Przez te lata nasz kontakt różnie wyglądał, ale kojarzyłem zarówno muzykę którą tworzą jako jazzmani, ale też projekt Twoje Niebo, z którym nagrali sporo niezłej muzyki.

Pomyślałem, że warto wykorzystać ten pomysł zrobienia czegoś razem i sfokusować się na św. Stanisławie Kostce, którego rok obchodzimy teraz w Kościele. Zaproponowałem, żeby zrobić koncert, którego leitmotivem będzie duch, którym żył Kostka – fascynacja Bogiem, przekraczanie barier i ograniczeń, wytrwałość w realizowaniu realizowaniu pragnień, generalnie: nasze jezuickie „magis”.

Więcej szczegółów tutaj