Już czwarty raz odbędzie się pielgrzymka śladami ojca Józefa Andrasza, jezuity z Wielopola k. Nowego Sącza, kierownika duchowego św. s. Faustyny.

Pielgrzymi udadzą się do Starej Wsi i Strachocina, gdzie nawiedzą m.in. kolegium jezuitów oraz sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

– Łączą się drogi dwóch jezuitów podczas tej pielgrzymki. O. Józef Andrasz miał wielką cześć dla swojego współbrata zakonnego.

O. Andrasz prowadząc duchowo św. Faustynę znał fragment wizji z jej „Dzienniczka”, w którym opisuje, że przed Tronem Bożym widziała wstawiających się za Polskę św. Andrzeja Bobolę, św. Stanisława Kostkę i św. Kazimierza Królewicza.

W roku 1937 przez kilka miesięcy ojciec Andrasz przebywał w kurii jezuickiej w Rzymie. Miał czas, aby dobrze przygotować i zrelacjonować kanonizację św. Andrzeja i przybycie jego ciała do ojczyzny – mówi Czesław Bogdański, świecki promotor życia i dzieła o. Andrasza.

Przewodnikiem pielgrzymów będzie o. Zdzisław Wietrzak SJ, świadek życia o. Andrasza oraz ks. Jan Radzik, wikariusz w Królowej Górnej.

źródło: gosc.pl