Tegoroczne skupienie adwentowe organizowane przez Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury (eccc.pl) odbędzie się w dniach od 14 do 16 grudnia 2018 r. Tematem jest „Sztuka oczekiwania”, a będziemy chcieli wraz z Maryją i Józefem przygotowywać się na Boże Narodzenie, nabierając cierpliwości, siły i zaufania do Boga.

Ma to nakierować na porządkowanie życia i przygotowanie miejsca w sercu na przychodzenie Jezusa w codzienności.Tegoroczne skupienie adwentowe odbędzie się w dniach od 14 do 16 grudnia 2018 r. Tematem jest „Sztuka oczekiwania”, a będziemy chcieli wraz z Maryją i Józefem przygotowywać się na Boże Narodzenie, nabierając cierpliwości, siły i zaufania do Boga. Ma to nakierować na porządkowanie życia i przygotowanie miejsca w sercu na przychodzenie Jezusa w codzienności.

Całość będzie odbywała się w całkowitym milczeniu (będziemy prosili również o to, żeby nie korzystać z Internetu, komórek, sms-ów, itp.). Ma to pozwolić głębiej wejść w modlitwę i spotkać się z Jezusem na osobistej modlitwie w ciszy i pełnym skupieniu.

W programie każdego dnia będziemy proponowali Eucharystię (włącznie z dniem przyjazdu). W trakcie skupienia będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Nadto czas wypełnią rozważania tekstów Pisma Świętego, konferencje, Adoracje Najświętszego Sakramentu i inne czasy modlitwy.

Cena całości to 170 zł w pokoju dwuosobowym i 250 zł w pokoju jednoosobowym.

Nie przewidujemy możliwości uczestniczenia w skupieniu z noclegiem poza domem. Zachęcamy osoby, które dobrze się znają (małżeństwa, pary, rodzeństwo, itp.) do mieszkania w osobnych pokojach, co pomoże w zachowaniu milczenia.

Rozpoczynamy kolacją w piątek o 18:00 (nie będzie możliwości dołączenia do skupienia później), a kończymy obiadem w niedzielę o 13:00.

Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury
Warszawa, ul Olecka 30
telefon: +48/22/872-0441 lub +48/22/517-3480
[email protected]