We wtorek, 27 sierpnia 2019 roku, w kościele Św. Ducha w Nowym Sączu odbył się pogrzeb o. Andrzeja Górskiego. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył o. prowincjał Jakub Kołacz. Kazanie wygłosił o. Jacek Maciaszek, a obrzęd pogrzebu na cmentarzu św. Heleny poprowadził o. Robert Więcek, przełożony wspólnoty w Gliwicach, gdzie ostatnio przebywał o. Andrzej.

W pogrzebie brała udział najbliższa rodzina: mama Anna, siostry Iga, Małgorzata, Ewa i Beata ze swoimi bliskimi. Mszę św. koncelebrowało 55 kapłanów. Przybyli współbracia, parafianie, siostry zakonne ze wszystkich miejsc, gdzie o. Andrzej posługiwał duszpastersko.

Kaznodzieja zachęcał za papieżem Franciszkiem do „modlitwy z mocą – tak jak Hiob – i wołania dniem i nocą, aby Bóg nakłonił ucha… Bo nadzieja chrześcijańska polega m.in. na tym, że nawet wtedy, kiedy spotykają nas najgorsze sytuacje w życiu, możemy je przeżywać z Panem Bogiem, który dodaje nam siły… Mamy często problem z uwierzeniem w wieczność… Śmierć bowiem wielu jawi się tylko jako unicestwienie życia, a  nie jako jego część, jego element, będący nierozpoznawalnym w pełni, ale koniecznym misterium – bramą. Bramą, za którą czeka Bóg, nasz Stwórca”.

O. Andrzej Górski odszedł do Pana w 60. roku życia, 40. powołania zakonnego i 31. kapłaństwa.