Portal DEON.pl obchodzi w tym roku 10. urodziny! Z tej okazji przygotował 4 dni pełne inspirujących debat, ożywczych dźwięków i – oczywiście – modlitwy.

16 września
16:00 – Msza Święta pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia

18:30 – Być z wykluczonymi – Świat codziennie doznaje nowych ran i rosną w nim podziały. Jeśli Kościół ma być szpitalem polowym, to jego felczerzy powinni biegać po rannych. Kim są wykluczeni i jak z nimi kroczyć? Na temat wykluczenia i osób, które go doświadczają, porozmawiamy z siostrą Anną Bałchan, Adrianą Porowską (Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej) i Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem.

17 września
16:00 – Wspólny dom czy wspólny śmietnik? – Co zrobić, żeby nasza planeta nie przypominała za kilkanaście lat wysypiska śmieci? Jak wyglądało „ekonawrócenie” autora „Boskich zwierząt”? O tym opowie Szymon Hołownia.

18:00 – #wrzenie – Skąd w nas tyle hejtu? Dlaczego Kościół w Polsce nie radzi sobie z problemem pedofilii? Czy z księdzem da się normalnie pogadać? Czy ruch LGBT to naprawdę największe zagrożenie dla naszego społeczeństwa? Dlaczego pożera nas chory nacjonalizm i niechęć do innych? Dlaczego nie potrafimy ze sobą rozmawiać? Na te i inne pytania odpowiedzą Karolina Korwin Piotrowska i Grzegorz Kramer SJ, autorzy premierowej książki „#WRZENIE”.

18 września
18:00 – Nowy powiew Ducha? – Spotkania z modlitwą o uzdrowienie, kursy nowej ewangelizacji, ekumeniczne konferencje, domy uwielbienia 24/7… Chyba już nikogo w Kościele nie zaskakują takie zjawiska – a jednak wciąż wywołują kontrowersje. Czy istnieje coś takiego jak duchowość charyzmatyczna? Czy charyzmatycy to poszukiwacze sensacji, czy w pełni praktykujący wierzący? O tym porozmawiamy z Marcinem Jakimowiczem, dziennikarzem „Gościa Niedzielnego” i liderem wspólnoty Diakonia Świętej Rodziny.

19 września
19:00 – Koncert PEŁNI NADZIEI – Na jednej scenie zobaczycie artystów, których już dobrze znacie oraz zupełnie nowych. Wystąpią m.in. Kasia Bogusz, Daga Gregorowicz, Małgorzata Hutek, Przemek Kleczkowski i Hyper Son. Usłyszycie nie tylko utwory muzyki chrześcijańskiej, ale również akustyczne covery muzyki popularnej. Będziecie zaskoczeni muzycznymi połączeniami i zupełnie nową mocą, którą zaproszeni przez nas artyści wydobędą ze znanych wam piosenek. W myśl jezuickiej zasady szukania Boga (i dobra) we wszystkim.

Więcej informacji dostępnych tutaj>>

Informacje o koncercie i zaproszeniach tutaj>>