Projekt ma na celu wsparcie katolickiej wspólnoty w wiosce Umniuh w indyjskim stanie Meghalaya. Ośmioosobowa grupa wolontariuszy, pod opieką koordynatora projektu – jezuity, wyruszy do Indii w sierpniu 2020 roku.

A teraz kilka ważniejszych szczegółów dotyczących projektu:

Wyprawa misyjna potrwa 4 tygodnie. W tym czasie wolontariusze będą pomagać w budowie kościoła swoją pracą fizyczną oraz zebranymi w Polsce środkami, które przeznaczone zostaną na materiały budowlane i pomoc najuboższym.

Nie mniej ważnym celem jest również budowa wspólnoty Kościoła poprzez bezpośredni kontakt oraz różne zaangażowania na rzecz tamtejszej wspólnoty, takie jak wspólna modlitwa, wsparcie edukacji dzieci, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz sportowe.

Nasz projekt misyjny – tak jak w poprzednich latach – składa się z dwóch etapów.

Pierwszy etap to zbiórka funduszy na budowę kościoła w stanie Meghalaya w północno-wschodnich Indiach. Odbywa się to przede wszystkim poprzez kwesty w parafiach na terenie całej Polski (dlatego konieczna jest możliwość i chęć pracy w weekendy).

Etap drugi to miesięczny wyjazd do Indii w okresie wakacyjnym, by już bezpośrednio na miejscu brać udział w budowie kościoła, także poprzez pracę fizyczną. Inne formy naszego misyjnego zaangażowania to praca z dziećmi, uczenie języka angielskiego oraz animacja kultury lokalnej.

Koszt projektu jest bardzo wysoki, więc cenna jest każda ofiarowana złotówka. Już teraz prosimy o finansowe wsparcie naszej inicjatywy.

Nasze zaangażowanie, wraz z całą historią z ubiegłych lat, można śledzić na grupie facebookowej o nazwie facebook.com/wolontariat.indie

Osoby z Warszawy lub okolic chętne do osobistego włączenia się w projekt zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne w piątek 22 listopada o godz. 18:00 w Jezuickim Centrum Społecznym „W Akcji” przy ul. Rakowieckiej 61, 02-532 Warszawa (wejście od strony ul. Andrzeja Boboli)

Wszystkich Przyjaciół naszej indyjskiej Misji otaczamy serdeczną modlitwą.

Jezuickie Centrum Społeczne „W Akcji”, ul. Narbutta 21, 02-536 Warszawa

Nr konta: 30 2030 0045 1110 0000 0289 7440; tytuł wpłaty: INDIE 2020

Foto: Archiwum JCS