Sześciu emerytowanych jezuitów, którzy przebywali w infirmerii Towarzystwa Jezusowego w Filadelfii, zmarło w kwietniu na COVID-19.

U wszystkich 17 jezuitów mieszkających w zakonnej placówce Manresa Hall przy Uniwersytecie św. Józefa potwierdzono pozytywny wynik na obecność wirusa. Pierwszą ofiarą Covid-19 z tej grupy był 88-letni ojciec Richard Dimler SJ. Nauczał przez 34 lata informatyki i języka niemieckiego na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku.

Kolejni zmarli jezuici to 93-letni Francis Moan SJ – wychowawca i nauczyciel w jezuickich szkołach, 93-letni John Lange SJ – kapelan i doradca rektora na Uniwersytecie w Scranton, 79-letni Edward Dougherty SJ, który nauczał w USA w Georgetown Prep i Saint Joseph’University jak i w Instytucie Teologicznym w Republice Południowej Afryki, 77 -letni John Kelly SJ – kapelan na  Uniwersytetu Georgetown i 77-letni Michael Hricko SJ – pracował w edukacji oraz jako administrator Manresa Hall.

Po tym, jak wśród mieszkańców wykryto zakażenie Covid-19, całą „Manresę” (jezuicką infirmerię) ewakuowano. Od niedawna placówka jest ponownie otwarta. Wszyscy jezuici modlą się zarówno za zmarłych na COVID-19 jak i za tych, którzy zmagają się z zakażeniem.

Foto: Manresa Hall (jezuicka infirmeria w Loyola Center w Filadelfii), źródło: https://www.sjuhawknews.com