Czy już od wielu lat obiecujesz sobie, że w końcu w tym roku pójdziesz na pielgrzymkę?
Jeżeli tak, ten tekst jest dla Ciebie.

Pewna grupa – „Czarna” już po raz drugi wyruszy na Jasną Górę. Jej pielgrzymowanie przyjmie jednak nieco inny charakter.
Zamiast kanapek z pasztetem i herbaty nalewanej z ogromnego gara przy samochodzie bagażowym, śniadania pielgrzymi będą jeść przy stole w swoich domach, może nawet ze słodzoną kawą ;)

Zmieni się też licznik kroków, na pielgrzymce dziennie pokonywaliśmy około 35 km dziennie, to jest jakieś kilkadziesiąt tysięcy kroków. W zmienionej wersji – niechodzonej, dystans ten będą pokonywać przede wszystkim duchowo.

Zaintrygowany?
Osobistą misją tej grupy jest pójście w głąb i doświadczenie wspólnoty. W tegorocznym pielgrzymowaniu Ty również będziesz mógł ich doświadczyć poprzez:
– medytacje do odsłuchania
– grupki dzielenia online
– wspólną wieczorną modlitwę codziennie o 19:30.
Co więcej, będzie też jeden szczególny weekend kiedy spotkamy się wszyscy. W sobotę 8 sierpnia na Mszy w Niepokalanowie, którą zakończymy wspólną kolacją a w niedzielę zwiedzaniem Warszawy (dużą część grupy stanowią osoby z Gdańska, są również pielgrzymi z Łodzi czy z Krakowa).
Podsumowaniem spotkania będzie oprawa Mszy Świętej w kościele Świętej Anny na Krakowskim Przedmieściu 68 w Warszawie, który jest sercem całej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.
W niedzielę 9 sierpnia o godzinie 20:30 spotkamy się na Eucharystii w której będziemy wspólnie uczestniczyć. Już teraz zapisz sobie tę datę w kalendarzu i zachęć siebie by #ruszyćgłębiej.

Byś mógł poczuć się bardziej „Czarnym” pielgrzymem, po zapisie dostaniesz naszą grupową czarną koszulkę. Ich ilość jest ograniczona, a osoby, które w nich spotkasz, które podzielają grupowe wartości są zdecydowanie warte poznania.

Więcej informacji o grupie Czarnej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz tu:
https://czarna.jezuici.pl/
Zapraszamy również na wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/356396055331554/