Razem się uczą, razem modlą się i tańczą. Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” prowadzone przez toruńskich jezuitów, było jednym z tematów programu „Bliżej nieba” wyemitowanego przez TVP3 Bydgoszcz w grudniu tego roku.

„Studnia” jest miejscem, do którego młodzi ludzie przychodzą, by „zmoczyć sobie nogi” ucząc się gotowości wyruszenia w drogę ku innym poszukującym sensu życia i potrzebującym wsparcia. Przychodzą, by zaczerpnąć duchowego pokarmu, realizować tu swoje pasje i marzenia, odnaleźć fundament do dalszego rozwoju, także zawodowego. Mają potrzebę wyrażania siebie poprzez działania twórcze i prospołeczne. Spotykają się, bo bardzo im się chce zrobić coś więcej.

Wielu, kończąc studia, nie opuszcza „Studni”. Pomagają kolejnym, którzy przychodzą tu pogłębić swoje duchowe życie pod kierunkiem jezuickich duszpasterzy: o. Michała Kłosińskiego SJ i o. Wojciecha Wernera SJ. Wspólnota młodych ludzi z Torunia szykuje się także na czas po pandemii i jest otwarta na wszystkich studentów, a także na tę starszą dorosłą młodzież, której się chce.

Więcej na stronie TVP3 Bydgoszcz

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” w Toruniu na FACEBOOKU.