W rozpoczynającym się roku Ojciec Święty proponuje nam nowe wyzwanie: stawanie się bardziej braćmi i siostrami. „Podejmijmy marzenia jako jedna ludzkość, jako wędrowcy z tego samego ludzkiego ciała, jako dzieci tej samej ziemi, która jest schronieniem dla nas wszystkich, każdy z bogactwem swojej wiary lub swoich przekonań, każdy ze swoim własnym głosem, wszyscy jako bracia i siostry. Czy chętnie podejmujesz pielęgnowanie dialogu i dajesz sobie przestrzeń dla lepszego poznania innych? Przyłącz się do tej inicjatywy i wcielaj w praktyce braterstwo. Przesłanie Franciszka odbije się echem, jeśli podzielisz się tym filmem!

W modlitwie do Boga podążając za Jezusem łączymy się jako bracia z tymi, którzy modlą się, należąc do innych kultur, innych tradycji oraz innych religii.

Jesteśmy braćmi, którzy się modlą.

Braterstwo prowadzi nas do otwarcia się na Ojca wszystkich i do zobaczenia w drugim brata, siostry, aby dzielić życie i wspierać się nawzajem, żeby kochać, żeby poznawać.

Kościół ceni działanie Boga w innych. Również w innych religiach, nie zapominając, że dla nas, chrześcijan, źródło godności, ludzkiej godności i braterstwa znajduje się w Ewangelii Jezusa Chrystusa.

Jako wierzący powinniśmy powrócić do naszych źródeł i skupić się na tym, co jest najistotniejsze. To, co jest najważniejsze dla naszej wiary, to uwielbienie Boga i miłość bliźniego.

Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę życia w pełnym braterstwie z naszymi braćmi i siostrami z innej religii oraz aby nie walczyć ze sobą, ale modlić się za siebie nawzajem, otwierając się na wszystkich.

Video Papieża co miesiąc przekazuje intencje modlitewne Ojca Świętego dotyczące wyzwań stojących przed ludzkością i misją Kościoła.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej filmów na temat intencji Papieża, znajdziesz je na stronie YOUTUBE

Światowa Sieci Modlitwy Papieża (Apostolstwo Modlitwy) w Polsce: https://www.ampolska.co/Intencje-AM

Przy współpracy z Vatican Media: https://www.vaticannews.va/pl.html