Z radością informujemy, że od 11 lutego 2021 roku zostanie uruchomiona rosyjska wersja internetowa magazynu La Civiltà Cattolica. Redagowane przez jezuitów od 171 lat pismo stara się pomóc czytelnikom zrozumieć różne kultury i tradycje oraz odczytywać naszą rzeczywistość w świetle wiary. Obecnie oprócz wersji włoskiej istnieją inne wersje językowe, w tym chińska i japońska. Inauguracja rosyjskiej wersji językowej odbędzie się podczas spotkania online 11 lutego 2021 roku o godz. 17:30 czasu moskiewskiego (15:30 czasu polskiego).

Szczególnym wyzwaniem przed jakim stoją redagujący La Civiltà Cattolica po rosyjsku jest pojednanie. Dlatego inauguracja wydania odbywa się dokładnie w wigilię pięciolecia spotkania patriarchy Cyryla z papieżem Franciszkiem, które miało miejsce 12 lutego 2016 roku.

Spotkanie online związane z uruchomieniem strony internetowej La Civiltà Cattolica w języku rosyjskim będzie poświęcone tej rocznicy.

Zapraszamy 11 lutego 2021 roku o godz. 17.30 czasu moskiewskiego (15:30) do śledzenia spotkania przez stronę Facebooka: stephan.lipkesj

Przywita wszystkich o. Stefan Lipke SJ i zaraz potem przemówi Arcybiskup Paolo Pezzi, Przewodniczący Katolickiej Konferencji Episkopatu Rosji i Arcybiskup Giovanni D’Aniello, Nuncjusz Apostolski w Federacji Rosyjskiej.

Ojciec Giovanni Guaita z Moskwy zaprezentuje temat „Spotkanie w Hawanie i jego perspektywy”, a o. Antonio Spadaro SJ, redaktor naczelny La Civiltà Cattolica, otworzy oficjalnie nową witrynę internetową.

 

Na zdjęciu wydawcy czterech wersji językowych, od lewej do prawej: francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej i koreańskiej.