Drodzy Członkowie Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy!
Trwamy w szczególnym czasie liturgicznym – Wielki Post to czas zatrzymania się i pytania o sens tego, co dzieje się w nas i wokół nas, to czas zastanawiania się, jakie miejsce w tym ma Bóg, który daje swego Syna Jednorodzonego, aby każdy kto w Niego wierzy, miał życie wieczne (J 3, 16).
Modlitwa, post i jałmużna to konkretne narzędzia, które otrzymaliśmy na ten czas. Nie chodzi w nich na pierwszym miejscu o ilość, a o jakość. Miarą jest włożone serce. Zapraszamy do spojrzenia nie na siebie, na swoje grzechy i zaniedbania, lecz na Jezusa Chrystusa, na Jego Serce – On dał nam całe Serce. Razem ze św. Ignacym Loyolą wyobrażając sobie Chrystusa, Pana naszego, obecnego i wiszącego na krzyżu, rozmawiajmy z nim [pytając go], jak to on, będąc Stwórcą, do tego doszedł, że stał się człowiekiem, a od życia wiecznego przeszedł do śmierci doczesnej i do konania za moje grzechy.
W ramach intencji ewangelizacyjnej prośmy dla siebie i innych o głębokie i pokorne przeżycie sakramentu pojednania, a także o doświadczenie miłosierdzia Bożego. Nie zapominajmy w naszej modlitwie o spowiednikach i o tych, którym trudno przystąpić do kratek konfesjonału.
Zapraszamy do szczególnej łączności w Sercu Pana Jezusa. Niech tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: drogi krzyżowe, Gorzkie żale, adoracje krzyża, które także w domu możemy odprawiać, poruszą nas do głębi, niech dotkną nas i przemienią. Nie o rzewność chodzi, a o przemianę sposobu patrzenia, myślenia, decydowania, mówienia i działania. Zapraszamy w pierwszy piątek marca na naszą wynagradzającą Drogę krzyżową – odbędzie się ona w Bazylice Najświętszego Serca w Krakowie, a będzie transmitowana przez internet.
ks. Robert Więcek SJ
Zachęcamy do odnowy prenumeraty na rok 2021 miesięcznika „Modlitwa i Służba” i do odwiedzin naszej strony (www.ampolska.co) jest ona jedną z dobrych dróg naszej komunikacji z Wami.