Portal wPolityce.pl przywołuje ogłoszoną w 1957 roku przez Piusa XII encyklikę „Invicti athetae Christi” poświęconą św. Andrzejowi Boboli. W encyklice papież zachęca do naśladowania świętego, który zwalczał „przy pomocy łaski Bożej wszystkie przeciwności i próby”. Apeluje o jedność w trudnych sytuacjach.

Redakcja cytuje o. Waldemara Borzyszkowskiego SJ, proboszcza w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, który powiedział Polskiej Agencji Prasowej:

„Kiedy obserwujemy dziś napiętą sytuację międzynarodową, ale także to, co się dzieje w Polsce, w naszych rodzinach to wyraźnie widać, że brakuje nam jedności. Warto zatem szukać orędownictwa u tego, który jest patronem naszej Ojczyzny”

Od 14 kwietnia 1992 roku Andrzej Bobola jest patronem Archidiecezji Warszawskiej.

Więcej na stronie wPolityce.pl

Wiele ogólnopolskich i lokalnych mediów opowiadało wczoraj o św. Andrzeju Boboli i zdawało relacje z obchodów uroczystości św. Andrzeja Boboli w wielu polskich parafiach, którym Apostoł Polesia patronuje.

Pojawiały się bardzo zróżnicowane komentarze co do życia i oddziaływania świętego (od krytycznych Wprost Historia po entuzjastyczne Nasz Dziennik)

Wierni w Krotoszynie, w diecezji Kaliskiej, modlili się 16 maja o orędownictwo św. Andrzeja Boboli prosząc świętego, by wyprosił u Boga jedność w Ojczyźnie, której jest Patronem, oraz wyprowadził nas z zamętu i zagubienia.

Więcej: https://krotoszyn.naszemiasto.pl/odpust-2021-andrzej-bobola-nauczyciel-jednosci-zycia-we/ar/c1-8281808

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie, która świętowała wczoraj odpust parafialny, relacjonowała na swojej stronie internetowej każdy dzień nowenny przygotowującej do tej uroczystości.

Zobacz stronę: https://bobola.pl/info/aktualnosci

W Polsce jest ponad 100 parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Ponadto są też kościoły nieparafialne noszące jego imię. Wszędzie odbywało się w tych dniach świętowanie.