W sobotę 31 lipca przypada wspomnienie św. Ignacego Loyoli, które w zakonie jezuitów, we wszystkich kościołach jubileuszowych, ma rangę uroczystości ku czci założyciela Towarzystwa Jezusowego. Ojcowie i bracia zapraszają do wspólnego świętowania wszędzie tam, gdzie posługują wiernym, czy to w parafiach czy w kościołach rektoralnych.

Dzisiejsze uroczystość poprzedzały kilkudniowe przygotowania, konferencje, nowenny, dni skupienia. Na całym świecie odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, inicjatywy w internecie, publikacje i różnego rodzaju projekty adresowane do młodzieży.

W Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, uroczysta Msza św. zostanie odprawiona 31 lipca o godz. 12:00.

Od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 trwa Ignacjański Rok Jubileuszowy i we wszystkich jezuickich kościołach, które są na ten czas świątyniami jubileuszowymi, można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, to znaczy: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

Poniżej link do adresów internetowych jezuickich parafii i kościołów rektoralnych.

Znajdź uroczyste obchody w twoim mieście na stronie internetowej.

Również dzisiaj siedmiu polskich jezuitów obchodzi swoje jubileusze święceń kapłańskich.

Przed pięćdziesięciu laty, dnia 31 lipca przyjęli święcenia: o. Michał Bogusz, o. Sylwester Jasiak, o. Edmund Lenz, o. Lech Rynkiewicz, o. Józef Tarnawa. Natomiast sześćdziesiąt lat temu w uroczystość św. Ignacego święcenia przyjęli: o. Antoni Masier i o. Julian Sulowski. Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze na większą chwałę Bożą.

Na zdjęciu jubilaci, którzy świętowali dzisiaj w Gdyni. Od lewej stoją z kwiatami o. Jasiak, o. Sulowski, o. Rynkiewicz, o. Lenz. Mszy św. przewodniczył o. Prowincjał (w centrum). Pierwszy z prawej: o. Magister Nowicjatu (foto: Sławomir Maj).

Na zdjęciu głównym ikona jubileuszowa św. Ignacego w kościele parafialnym pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze.