Do soboty 30 października (włącznie) w kościele akademickim KUL można modlić się przy relikwiach oraz ikonie św. Ignacego Loyoli. To już 16 etap peregrynacji Ignacego z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego trwającego w Towarzystwie Jezusowym na całym świecie od maja br.

Wczoraj, z tej okazji, po Mszy św. o godz. 19:00 ignacjańska, ekumeniczna Wspólnota Chemin Neuf (Nowa Droga) zorganizowała dla studentów spotkanie.

Wspólnota Chemin Neuf

Natomiast dzisiaj, 27 października (środa) ewangelizacyjna, absolwencka Wspólnota Lew Judy rozpocznie po wieczornej Mszy św. Seminarium Odnowy Wiary.

Wspólnota Lew Judy na KUL

W czwartek, 28 października, również po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie ze Wspólnotą Todo Modo – Szkołą Kontaktu z Bogiem z Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

Wspólnota Todo Modo

W piątek, 29 października, duszpasterze KUL zapraszają na godz. 18.15 na różaniec i Mszę św. z Siostrami Misjonarkami Najświętszej Marii Panny Królowej Afryki, a o godz. 19.45 na projekcję filmu o św. Ignacym Loyoli (CTW-408)

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Najświętszej Maryi Panny Królowej Afryki

Peregrynacja zakończy się w sobotę 30 października spacerem po Lublinie śladami jezuitów (zbiórka przed kościołem o godz. 10:00).

Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II jest prowadzone przez jezuitów i kieruje nim o. Mateusz Ignacik SJ.

O obecności relikwii św. Ignacego w Lublinie pisze m.in. Gość Niedzielny