Prężnie rozwijający się w Toruniu „Projekt Zambia” otrzymał podziękowania od o. Tadeusza Świderskiego SJ, dyrektora jezuickiej farmy, będącej częścią jezuickiej misji w tym kraju. Dzięki funduszom zebranym przez „Projekt Zambia” w 2021 roku ukończono budowę wylęgarni tilapii oraz zbiorniki i stawy do ich hodowli.

Dzięki tej pomocy – jak pisze o. Świderski – co miesiąc wylęga się 300.000 a planowane jest 500.000 małych rybek! Rozwijają się w sześciu betonowych zbiornikach, by później rozprostować płetwy w jednym z dziesięciu stawów. Wymaga to wyprodukowania sporej ilości energii aby zaopatrzyć rybki w tlen.

„Projekt Zambia” stał się małym ogniwem poważnej inwestycji, dlatego w 2022 roku wolontariusze proszą o modlitwę, aby nie zabrakło siły, pomysłów i funduszy. Planowany jest zakup dodatkowego narybku. „Wszystkich darczyńców nosimy w sercach i otaczamy modlitwą” – zapewniają wolontariusze z Torunia.

Eko-farma w Kasisi (Zambia) nastawiona jest głównie na produkcję warzyw, ryb i kurcząt. By dowiedzieć się więcej odwiedź stronę „Projektu Zambia” na Facebooku
https://www.facebook.com/projekt.zambia.torun/