Grupa Czarna Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitarnej 5 sierpnia już po raz czwarty wyruszy z Warszawy na Jasną Górę.
Celem pielgrzymki w jezuickiej Grupie Czarnej jest doświadczenie głębi spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Organizatorzy tłumaczą, że realizują ten cel poprzez charakterystyczne punkty dnia: codzienne medytacje ignacjańskie oraz spotkania z pielgrzymkowymi siostrami i braćmi w grupach dzielenia.
Czym jeszcze wyróżnia się wasza grupa? – pytamy o. Pawła Kowalskiego SJ.
Pielgrzymując w Czarnej, nie zabraknie Ci z pewnością sił, a to dzięki pysznym kanapkom przygotowywanym na śniadania i kolacje. Również nogi nie będę cię bolały (no może tylko trochę) dzięki porannym rozgrzewkom i rozciąganiu mięśni organizowanym na każdym postoju. Dodatkowo w tym roku przemierzanie kolejnych kilometrów będzie nam umilał przygotowany przez siostrę Marię Druch hymn Grupy Czarnej „Jesteś blisko”.
Czarna to nie tylko grupa pielgrzymkowa, to wspólnota ludzi, która zawiązuje się co roku w czasie dziesięciu dni wspólnej drogi. Owocem zawartych na pielgrzymkowym szlaku relacji było utworzenie w 2021 roku wspólnoty pielgrzymkowej, która zawiązała się w trzech miastach: Gdańsku, Łukowie i Warszawie. Obecnie liczy ona już 55 osób.
Jeśli masz w sercu pragnienie przeżycia rekolekcji w drodze, a nie możesz fizycznie wyruszyć z nami na szlak, zapraszamy cię do wzięcia udziału w pielgrzymce duchowej. Każdej z osób, która wyruszy z nami w sposób duchowy, będziemy codziennie wysyłać e-maila z propozycją medytacji (będzie to taka sama medytacja, którą będziemy rozważać w drodze). Dodatkowo każdy pielgrzym duchowy będzie miał możliwość wysyłać nam intencje, które będziemy omadlać w drodze, a także otrzyma dostęp do grupy na WhatsApp, gdzie na bieżąco będziemy wrzucać filmy i zdjęcia z trasy oraz prośby o modlitwę — tłumaczy o. Paweł.
Grupa Czarna na Facebooku i na Instagramie