Dnia 8 lutego, przy Kolegium Jezuitów w Warszawie (ul. Rakowiecka 61), odbyło się wydarzenie zorganizowane z okazji Tłustego Czwartku. Uczestniczyło w nim ponad 160 osób z kilkunastu krajów świata – byli to dorośli i dzieci, podopieczni Jesuit Refugee Service Poland, a także lektorzy języka polskiego, wolontariusze, przyjaciele i pracownicy Fundacji.

Prócz konsumpcji 375 pączków (!), program obejmował tańce, koncert, gry i zabawy integracyjne. Było dużo radości i rozmów w różnych językach.

Tłusty Czwartek jest jednym z flagowych wydarzeń JRS Poland organizowanym od 2013 roku – jeszcze wtedy pod szyldem Jezuickiego Centrum Społecznego. Dzień ten jest momentem wspólnego spotkania w gościnnej przestrzeni, która na co dzień służy nauce języka polskiego, spotkaniom klubu młodzieżowego, grup konwersatoriów językowych i międzynarodowego chóru „W akcji”. Tutaj uchodźcy otrzymują również pomoc prawną i psychologiczną. Poprzez te działania Fundacja integruje migrantów miedzy sobą i z polską społecznością. Tworzą się tu relacje, które pomagają im odnaleźć się na stałe w naszym kraju.

Wszystkich, którzy chcieliby być na bieżąco z aktywnościami oraz wydarzeniami JRS Poland, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej oraz śledzenia profili Fundacji w mediach społecznościowych:

www.jrs.center

https://www.facebook.com/JRSPoland

https://www.instagram.com/jesuitrefugeeservicepoland/