Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Gdyni przy ul. Tatrzańskiej obchodzi 75. Rocznicę istnienia. Proboszcz Parafii, o. Krzysztof Łaszcz SJ, wdzięczny za wielkie dzieła, jakich dokonał i wciąż dokonuje Pan Bóg poprzez duszpasterstwo parafialne, podziękował w Jubileuszowym Słowie wszystkim ludziom, którymi Bóg posługiwał się i którymi nadal się posługuje: duszpasterzom, liderom, członkom grup i wspólnot oraz wszystkim gromadzącym się kościele na modlitwie.
Zaplanowano wiele wydarzeń jubileuszowych, których punktem kulminacyjnym były uroczystości w dniach 16-17 listopada (sobota-niedziela). Podczas sobotniej Mszy świętej kazanie wygłosił poprzedni proboszcz parafii o. Adama Sołdek SJ, a w niedzielę Mszy św. przewodniczył o. Janusz Warzocha SJ (na zdjęciu poniżej), natomiast kaznodzieją był o. Waldemar Borzyszkowski SJ. Obaj byli proboszczami na Tatrzańskiej.
Po sobotniej Eucharystii aktorzy Teatru Maszoperia zaprezentowali spektakl „Sztuczki malarskie”, a potem byli proboszczowie i wikariusze parafii zaprosili na wieczór wspomnień.
Po niedzielnej Mszy św., odprawionej w samo południe, jezuici zaprosili wszystkich chętnych na zabawę jubileuszową do Zespołu Szkół Jezuitów.
Na okazję Jubileuszu powstała publikacja przypominająca historię Parafii.
Początek pobytu jezuitów w Gdyni naznaczyło męczeństwo zakonników rozstrzelanych w 1939 roku w Lesie Piaśnickim. Pierwszy kościół parafialny stał się kaplicą Zespołu Szkół Jezuitów a nowa świątynia, wybudowana na początku lat dziewięćdziesiątych, góruje nad panoramą Gdyni rozświetlonym siedmiometrowym krzyżem widocznym z daleka. Przed wejściem do kościoła stoi pomnik św. Stanisława Kostki wykonany przez rzeźbiarkę Dąbrówkę Tyślewicz, a w podziemiach kościoła znajduje się kameralna kaplica pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pomieszczenia w Koronie Kościoła są wykorzystywane jako sale duszpasterskie. Mieści się tam również Stowarzyszenie Gaudium Vitae i Kawiarenka Parafialna.
„Co przyniosą nam nadchodzące lata? Jaka będzie przyszłość człowieka na ziemi? – cytuje Proboszcz słowa Jana Pawła II. Nie jest nam dane to wiedzieć. Jest jednak pewne, że obok kolejnych sukcesów nie zabraknie niestety także doświadczeń bolesnych. Ale światło Bożego Miłosierdzia, (…), będzie rozjaśniało ludzkie drogi w trzecim tysiącleciu.”