Wczoraj na portalu Detroit Catholic ukazał się artykuł dziennikarza OSV News o odnalezieniu w masowym grobie w Syrii ciała, które prawdopodobnie należy do jezuity o. Paolo Dall’Oglio SJ. W tej sprawie podjęto śledztwo, które miałoby potwierdzić wstępną identyfikację zwłok. Wiadomość o odkryciu ciała przekazał 3 czerwca bp Antranig Ayvazian z ormiańskiej eparchii katolickiej w Kamichlié, położonej w północnej Syrii.

Ojciec Dall’Oglio pracował w Syrii przez ponad 30 lat. W 2013 roku podjął negocjacje mające na celu uwolnienie zakładników i został uprowadzony przez islamskich terrorystów.

Francesca Dall’Oglio, siostra jezuity, wyraziła wątpliwości co do doniesień, mówiąc, że w ostatnich latach często pojawiały się fałszywe wiadomości i że trudno jej uwierzyć w odnalezienie ciała brata dopóki nie zostanie to potwierdzone. Ponadto mówi się o zwłokach w stroju duchownym, a Paolo ubierał się zawsze po cywilu – powiedziała włoskim mediom.

Źródło: Junno Arocho Esteves, OSV News, Malmö (Szwecja)