Spotkać się z Bogiem i ze sobą

„Spotkać się z Bogiem i ze sobą” – sesja rekolekcyjno-warsztatowa dla zabieganych

Kogo i czego szukam? Czego brakuje mi w codziennym zabieganiu? Kogo pragnę spotykać, zapraszać do mojego życia? Św. Ignacy w Ćwiczeniach Duchowych (ĆD 23) zachęca aby dostrzegać Boga w codzienności.

Podczas sesji będzie czas na modlitwę osobistą, poznawanie metod jak używać zmysłów aby móc doświadczać siebie, Boga i tego, co nas otacza. W części warsztatowej będziemy skupiać się na zmysłach słuchu, wzroku, smaku, czucia aby móc z uważnością przeżywać każdy dzień. Warsztaty pozwolą na poznanie jak zmysły – dar od Boga mogą nam pomagać w komunikowaniu się z Bogiem, innymi ludźmi i głębszym rozumieniu, doświadczaniu tego, co nas otacza. Warsztaty mogą być inspiracją do wprowadzenia zmian w codziennym funkcjonowaniu aby żyć zgodnie z tym, co nam obiecuje Jezus : „To wam powiedziałem, aby moja radość trwała w was i aby wasza radość była pełna” (J 15,11).

W programie przewidziana jest Msza św., codzienna medytacja Słowa Bożego (ok 45 minut), warsztaty (ok 4 godzin), codzienny Ignacjański Rachunek Sumienia (ok. 15 minut), Adoracja (30 minut) oraz czas na wypoczynek (pozostały czas w ciągu dnia). Czas od kolacji do śniadania będzie proponowany jako czas przebywania w ciszy.

Sesja jest kierowana do osób w każdym wieku, szczególnie zapraszamy osoby poszukujące czasu wyciszenia i oderwania się od codziennego zabiegania. Nie jest prowadzona w całkowitym milczeniu, jednak dla dobra przebiegu zajęć uczestnicy będą proszeni o wyłączenie telefonów i innych urządzeń elektronicznych, co pozwoli na wewnętrzne wyciszenie i świadome przeżywanie czasu sesji.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

06 - 11 cze 2023

Czas

Cały dzień

Miejsce

Jastrzębia Góra - Dom Św. Ignacego
ul. Zygmunta III 6, 84-104 Jastrzębia Góra
Strona WWW
https://jastrzebiagora.jezuici.pl/
Kategorie