Pre-fundament, Fundament

Pre-fundament kierujemy do osób, które chcą poznać czym są rekolekcje ignacjańskie. To uniwersalna propozycja, kierowana także do osób mającym różne doświadczenie tygodni i rekolekcji ignacjańskich, a chcących je pogłębić, odnowić.

Uczestnicy zapraszani są do modlitwy medytacyjnej opartej na Słowie Bożym. Pomocne w tym będą konferencje i praca warsztatowa pozwalająca znaleźć odpowiednią postawę ciała. Ponadto skupimy uwagę na uczuciach, emocjach, tym co porusza, dotyka podczas modlitwy. W programie będzie czas na Mszę św., adorację, modlitwę osobistą, relaks, spacer i odpoczynek.

Podczas całych rekolekcji będzie wydzielony czas na trwanie w ciszy zaś w części warsztatowej będzie okazja aby porozmawiać o swoich doświadczeniach. Mimo, że rekolekcje nie są prowadzone w całkowitym milczeniu, uczestników będziemy prosili o wyłączenie telefonów i innych urządzeń elektronicznych, co pozwoli na pełniejsze przeżywanie tych dni jako czasu modlitwy i wyciszenia.

Fundament Ćwiczeń

Na Fundament zapraszamy osoby, które po raz pierwszy chcą uczestniczyć w rekolekcjach ignacjańskich. Odprawiający uczą się przedłużonej modlitwy medytacyjnej opartej na Słowie Bożym, codziennego rachunku sumienia, korzystania z kierownictwa duchowego oraz wyciszenia wewnętrznego, jak i milczenia zewnętrznego. To zaproszenie jest również kierowane do tych, którzy pragną odnowić swoje doświadczenie Fundamentu – pogłębić rozumienie istoty naszego życia, celu stworzenia człowieka, jak również dobrego podejścia do korzystania z rzeczy stworzonych przez Boga. Fundament Ćwiczeń zmierza do wejścia rekolektanta we właściwe relacje z Bogiem, innymi ludźmi, światem i sobą samym.

Data

05 - 10 mar 2024
Przeszłe

Czas

Cały dzień

Etykiety

Fundament

Miejsce

Jastrzębia Góra - Dom Św. Ignacego
ul. Zygmunta III 6, 84-104 Jastrzębia Góra
Strona WWW
https://jastrzebiagora.jezuici.pl/