Fundament, Fundament Plus

Na Fundament zapraszamy osoby, które po raz pierwszy chcą uczestniczyć w rekolekcjach ignacjańskich. Odprawiający uczą się przedłużonej modlitwy medytacyjnej opartej na Słowie Bożym, codziennego rachunku sumienia, korzystania z kierownictwa duchowego oraz wyciszenia wewnętrznego, jak i milczenia zewnętrznego. To zaproszenie jest również kierowane do tych, którzy pragną odnowić swoje doświadczenie Fundamentu – pogłębić rozumienie istoty naszego życia, celu stworzenia człowieka, jak również dobrego podejścia do korzystania z rzeczy stworzonych przez Boga. Fundament Ćwiczeń zmierza do wejścia rekolektanta we właściwe relacje z Bogiem, innymi ludźmi, światem i sobą samym.

Fundament Plus

Rekolekcje Fundament Plus są dodatkowym etapem rekolekcji ignacjańskich, w którym rekolektant doskonali się w przedłużonej modlitwie medytacyjnej opartej na Słowie Bożym i w codziennym rachunku sumienia, korzystając przy tym z kierownictwa duchowego.

Poznanie nowych metod modlitwy, otwieranie się przed kierownikiem duchowym i mówienie o swoich trudnych sprawach i przeżyciach duchowych może być trudne w krótkim czasie 5-dniowych rekolekcji. Dlatego proponujemy te rekolekcje dla tych, którzy odprawili już Fundament Ćwiczeń, ale uważają, że chcieliby głębiej wejść w modlitwę medytacyjną i relację z Bogiem. Szczególnym celem Fundamentu Plus jest stanięcie przed Bogiem w prawdzie – o mnie, moich wyborach, sposobach radzenia sobie w życiu i moich dążeniach.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

14 - 19 lut 2023
Przeszłe

Czas

Cały dzień

Etykiety

Fundament

Miejsce

Jastrzębia Góra - Dom Św. Ignacego
ul. Zygmunta III 6, 84-104 Jastrzębia Góra
Strona WWW
https://jastrzebiagora.jezuici.pl/