I i III Tydzień Ćwiczeń

I Tydzień  droga oczyszczenia

Rekolekcje I Tygodnia są czasem spotkania z miłością miłosierną Boga. Poprzez modlitwę medytacyjną poznajemy, jaka jest natura grzechu i jego skutki. Poznajemy także nasz osobisty grzech i jego konsekwencje. Wszystko to dzieje się w świetle miłości miłosiernej Boga, który uwalnia nas i wyprowadza z niewoli grzechu i prowadzi do pojednania z Bogiem, innymi i samym sobą. W czasie I Tygodnia zapraszamy też, aby przystąpić do sakramentu pojednania w pogłębiony sposób – takie spotkanie z miłosierdziem Bożym może pomóc w nowym spojrzeniu na historię swojego życia.

III Tydzień – droga zjednoczenia

W III Tygodniu Ćwiczeń rekolektant kontempluje życie Jezusa, od Ostatniej Wieczerzy aż do śmierci na krzyżu i pogrzebu. Miłość do Chrystusa, która w II Tygodniu prowadziła uczestników rekolekcji do dokonania ważnych wyborów i uporządkowania swojego życia, teraz utwierdza te wybory i prowadzi do naśladowania Jezusa nie tylko w chwilach radosnych, ale też bolesnych.

Doświadczenie współ-odczuwania z Chrystusem cierpiącym potwierdza wierność w pójściu za Chrystusem na każdej drodze. Nic bowiem tak nie jednoczy ze Zbawicielem, jak wspólnie niesiony krzyż.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

25 mar 2023 - 02 kw. 2023
Bieżące

Czas

Cały dzień

Etykiety

I Tydzień,
III Tydzień

Miejsce

Jastrzębia Góra - Dom Św. Ignacego
ul. Zygmunta III 6, 84-104 Jastrzębia Góra
Strona WWW
https://jastrzebiagora.jezuici.pl/