“My i Duch Święty postanawiamy” (sesja o podejmowaniu decyzji)

„…przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.” (Rz 12,2)

Życie wymaga od nas nieustannego podejmowania decyzji. Jak sprawić, aby nasze decyzje były lepsze? Jak „odnowić” swój umysł, aby rozpoznać to co doskonałe? Dlaczego podejmujemy decyzje, których nie jesteśmy w stanie dochować? Co zrobić, jeśli argumenty intelektualne i pociągania emocjonalne idą w różne strony? Czy Bóg pomaga nam w naszych decyzjach? I jak odczytać to Jego pomaganie?

Takie pytania stały u początku pomysłu, aby przygotować tę sesję. Chcemy aby ten czas był zarówno teoretycznym przedstawieniem drogi rozeznania bazującej na doświadczeniu św. Ignacego, jak i stworzeniem przestrzeni do osobistego procesu rozeznawania dla uczestników. Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi.

Program dnia obejmuje: do południa część konferencyjna, po południu czas na własną refleksję i modlitwę, wieczorem Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie sesji możliwość indywidualnych rozmów z ekipą Domu.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

22 - 26 lut 2023
Przeszłe

Czas

Cały dzień

Miejsce

Jastrzębia Góra - Dom Św. Ignacego
ul. Zygmunta III 6, 84-104 Jastrzębia Góra
Strona WWW
https://jastrzebiagora.jezuici.pl/
Kategorie