Zakończyliśmy obrady jezuitów odpowiedzialnych za wspólnoty młodzieżowe Magis w obu prowincjach polskich. Spotkanie było podsumowaniem dziewiątego roku istnienia tychże wspólnot w Polsce.

W ciągu tych kilku dni podsumowywaliśmy tegoroczne rekolekcje Magis w Starej Wsi oraz IX Ignacjańskie Dni Młodzieży. Codziennie rozpoczynaliśmy dzień od wspólnej Mszy, na której modliliśmy się za powierzonych nam młodych i za wspólnoty z naszych miast.  W ramach spotkania odbyliśmy szkolenie z „zarządzania sobą w czasie” pod kierownictwem naszego współbrata o. Rafała Huzarskiego SJ. Był to dla nas dobry czas by po prostu pobyć ze sobą i zgrać się lepiej jako zespół. Teraz wracamy do naszych wspólnot Magis by prowadzić je przez najbliższy semestr. Po nim spotkamy się na kolejnym zjeździe moderatorów.

 

za: myjezuici.pl