Jak co roku pragniemy towarzyszyć Czytelnikom „Posłańca Serca Jezusowego” w owocnym przeżywaniu okresu Wielkiego Postu oraz czasu Triduum i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
W Triduum Paschalne wprowadzi nas homilia papieża Benedykta XVI Jezus otworzył nam drogę do wolności, a rozważanie Karla Rahnera SJ Adoracja Krzyża pomoże nam świadomie przeżyć liturgię Wielkiego Piątku.
Ks. Jacek Poznański SJ w artykule Wciąż te same grzechy zachęca, aby uświadomić sobie przyczyny ułatwiające i prowokujące grzech. Droga krzyżowa autorstwa ks. Jakuba Kołacza SJ jest zaproszeniem do refleksji nad naszą obojętnością, zatwardziałością serca, ale też nadzieją i wiarą.
Ks. Stanisław Groń SJ w komentarzu do czytanej w Niedzielę Palmową Męki Jezusa przypomni, że ona jest dowodem prawdziwości Jego ludzkiego losu, a kluczem do jej zrozumienia jest nieogarniona miłość Boga. O Sercu Zbawiciela pragnącym zjednoczyć ludzkie serca z Bogiem pisze ten sam autor w tekście Pragnienie wciąż żywe.
Regionalny folklor poczujemy, czytając o zbrojnych strażnikach stojących przy Bożych Grobach, o których pisze etnograf Urszula Janicka-Krzywda. Z patronem miesiąca, którym tym razem jest św. Jan Boży – opiekun chorych, zapozna nas ks. Marek Wójtowicz SJ.
Z wywiadu z prof. Janem Ostrowskim, historykiem sztuki i dyrektorem Zamku Królewskiego na Wawelu, dowiemy się o skali zniszczeń katolickich kościołów będących świadectwem polskości Kresów oraz próbach ich ratowania i dokumentacji.
Niech teksty zamyśleń nad Słowem Bożym staną się podstawą refleksji nad własną grzesznością i zaowocują pragnieniem podniesienia się z upadków oraz łaską prawdziwego nawrócenia.
ks. Stanisław Groń SJ