W czwartkowe przedpołudnie (14 marca) studenci krakowskiej Akademii Ignatianum, spotkali się by świętować wybór Papieża Franciszka. Była to okazja do podzielania się pierwszymi wrażeniami, ale także do wspólnej modlitwy.

Spotkanie zorganizowali ojcowie dziekani Akademii, dr Wit Pasierbek SJ oraz prof. Józef Bremer SJ. Na początku studenci i pracownicy uczelni wysłuchali krótkich przemówień dziekanów. Ojcowie podkreślili m.in. rys ubóstwa nowego papieża, czy związek z zakonem Towarzystwa Jezusowego. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, że w obecny papież w młodości był miłośnikiem tanga.
W drugiej części spotkania głos oddano widowni, a więc wykładowcom oraz studentom. Zauważono m.in., iż aspekt franciszkański tego pontyfikatu zwiastowały już mewy, które na dachu kaplicy sykstyńskiej oczekiwały na pojawienie się białego dymu… Podkreślono wagę modlitwy w intencji papieża nie tylko na fali obecnego optymizmu i radości, ale przede wszystkim w czasie, kiedy postawa papieża – świadka wiary – spotka się ze sprzeciwem i niechęcią.

Szczególnym akcentem świętowania będzie dziękczynna Msza za wybór nowego Papieża, która zostanie odprawiona 14 marca o godz. 20.00 w jezuickim kościele św. Barbary na Małym Rynku.

www.ignatianum.edu.pl

Rafał Bulowski SJ

Papież Franciszek – Akademia Ignatianum_o. Józef Bremer SJ

Papież Franciszek – Akademia Ignatianum_o. Wit Pasierbek SJ

Papież Franciszek – Akademia Ignatianum_rozmowa