DEON.pl, portal tworzony przez polskich jezuitów, otrzymał Nagrodą Małego FENIKSA przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Nagroda przyznawana jest osobom i instytucjom, które mogą „poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji i książek religijnych w mediach”.

Feniksy - nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. (fot. Łukasz Kraczka/DEON.pl)

Feniksy – nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
(fot. Łukasz Kraczka/DEON.pl)

Ogłoszenie laureatów Nagrody Małego FENIKSA odbyło się podczas otwarcia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie XIX Targów Wydawców Katolickich.

Portal DEON.pl został doceniony za działalność informacyjną na rzecz upowszechniania i promocji publikacji książkowych. Jak napisano w uzasadnieniu „w ramach portalu działa czytelnia wartościowej prasy i książek, a każdego roku portal obejmuje swoim medialnym patronatem kilkadziesiąt pozycji wydawniczych”.

W tym roku Nagrodą Małego Feniksa otrzymali także Radio Warszawa, Radio RDN Małopolska oraz dziennikarz Krzysztof Ziemiec.

Warto przypomnieć, że w roku 2012 Nagrodę FENIKSA w kategorii „Książka dla młodzieży” zdobył komiks „K.O.S.T.K.A.” autorstwa Przemysława Wysogląda SJ.

(źr. drr/DEON.pl)