(fot. 100 lat Parafii Św. Władysława w Chicago)

(fot. 100 lat Parafii Św. Władysława w Chicago)

W roku 2014 parafia św. Władysława obchodzi 100-lecie swojej działalności. 8 czerwca miały miejsce uroczystości związane z jubileuszem. O godz. 11:00 Jubileuszowej Mszy świętej przewodniczył Kardynał Francis George. Po czym o godz. 15:00 w Jolly Inn odbył się okolicznościowy bankiet.  – Jest to dla nas czas szczególnej radości i wdzięczności Bogu za tak długie lata obecności parafii w Archidiecezji Chicagowskiej. Pragniemy w tym czasie świętować nasz Jubileusz, dając wyraz naszej radości przez organizowanie licznych wydarzeń o charakterze duchowym i kulturalnym.

Jedną z form uczczenia Roku Jubileuszowego będzie wydanie przez nas okolicznościowego albumu. Chcemy w nim uczcić pamięć naszych parafian i przyjaciół, którzy wspierali i wspierają działalność naszej parafii.

Wszyscy, którzy chcieliby umieścić swoje imiona i nazwiska w Jubileuszowym albumie, będą mogli uczynić to już niebawem. W najbliższych dniach pojawią się w kościele koperty, gdzie można będzie za określoną ofiarą wpisać swoje nazwiska, bądź nazwiska osób, które chcielibyśmy w naszym albumie uwiecznić.

Wszystkim naszych parafianom, przyjaciołom, osobom nam życzliwym – serdecznie dziękujemy za wspólne z nami świętowanie.

RED.