(fot. Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego)

(fot. Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego)

Już po raz piąty zapraszamy do udziału w ignacjańskich rekolekcjach internetowo radiowych. Tak jak w poprzednich latach, powstały one we współpracy Trójmiejskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego z Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni.

 „Jesteś moją radością!” to słowa, które – jak wierzymy – Bóg kieruje do każdego z nas. Na samym początku Biblii, w scenie stwarzania świata i stworzenia człowieka widzimy, jak Bóg się zatrzymuje i patrzy, a autor biblijny pisze – wszystko było bardzo dobre. Skoro tak, to zapewne Bóg rozradował się tym, co stworzył. Jeśli zastanawiasz się, czy w sercu Boga Ty sam budzisz radość, to te rekolekcje są dla Ciebie.

Zapraszamy do duchowej podróży, w której będziemy stawiać m.in. następujące pytania: „Co to znaczy, że jesteś źródłem radości Boga? Jak możesz dostrzegać radość pośród swej codzienności? Jak możesz cieszyć się sobą, światem, relacją z Bogiem? Co możesz zrobić, aby wiara była dla Ciebie źródłem siły i pogodnego podejścia do siebie, innych i tego, co Cię spotyka? Co robić, gdy radosny wymiar życia ustąpił miejsca jednostajnej i wyczerpującej szarości?” Podczas rekolekcji zaproponujemy drogę wyjścia z codziennego zabiegania, abyś mógł odkryć paletę barw kryjących się w słowach „Jesteś moją radością!”.

Rekolekcje potrwają cztery tygodnie. W tym czasie zostaną wyemitowane konferencje oraz wprowadzenia do osobistej modlitwy oparte na słowach Pisma Świętego. Dla osób z Trójmiasta lub okolic jest możliwość skorzystania z cotygodniowej rozmowy z kierownikiem duchowym (kapłanem, siostrą zakonną lub osobą świecką) po wcześniejszym zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia. Rozmowy w Gdyni będą odbywały się we środy; w Gdańsku istnieje możliwość umówienia się na inne dni. Więcej informacji pod numerem telefonu 507 135 691.

Rekolekcje będą emitowane w wybranych stacjach diecezjalnych oraz udostępnione na stronach internetowych: www.icfd.pl, www.wzch-trojmiasto.pl, www.e-dr.jezuici.pl.

Zapraszamy do udziału!

Termin: 1-29 marca 2015 r. (rozpoczęcie i zakończenie wspólną Eucharystią o godz. 15.00)
Miejsca: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, ul. Tatrzańska 35
Parafia Świętego Krzyża, Gdańsk, ul. Adama Mickiewicza 11
Zapisy (na rozmowy z kierownikiem duchowym): od 1 lutego 2015 r. za pośrednictwem strony www.icfd.pl

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Rekolekcje-Internetowo-Radiowe-w-Tr%C3%B3jmie%C5%9Bcie/431193156930588?fref=ts

W skrócie – rekolekcje internetowo-radiowe to:

  • cotygodniowe 25. minutowe niedzielne konferencje w formie nagrań mp3 na wybranej stronie www lub do odsłuchania w wybranych rozgłośniach diecezjalnych
  • kilku minutowe wprowadzenia do osobistej medytacji od poniedziałku do piątku
  • 30. minutowa osobista medytacja od poniedziałku do piątku
  • cotygodniowe spotkanie z kierownikiem duchowym w Gdyni (dla osób, które prześlą swoje zgłoszenie i uzyskają potwierdzenie przyjęcia na rozmowę