Artykuł nadesłany w ramach akcji Czekamy na Wasze artykuły.

Tradycyjnie już magisowicze z całej Polski pod koniec września wyczekują Dnia Wspólnoty. W tym roku młodzi z jezuickich parafii spotkali się 26 września w Czechowicach – Dziedzicach.

Dla nas – magisowiczów jest to jedna z dwóch okazji wciągu roku byśmy wszyscy razem mogli spotkać się w jednym miejscu, wspólnie porozmawiać, serdecznie się wyściskać, wyszaleć, ale przede wszystkim wspólnie pomodlić. Większość wspólnot na placu przed parafią św. Andrzeja Boboli pojawiło się około godziny 9:00, był to czas odnajdywania znajomych twarzy, witania się ze sobą i wymienienia tym wszystkim, co wydarzyło się od czasu letnich rekolekcji.

Godzinę później byliśmy już w kościele, gdzie wszyscy razem wpatrzeni w przychodzącego do nas Jezusa, gdzie wokół ołtarza stworzyliśmy prawdziwie jedną wspólnotę. Diakonia z Czechowic upiększyła modlitwę śpiewem i muzyką, o. Łukasz Dębiński SJ homilią, a o. Mirek Jajko SJ przeprowadzonym uwielbieniem. Po Eucharystycznym świętowaniu przyszedł czas na wspólne tańce, zabawy i grillowanie. Ta część spotkania odbyła się w szkole tuż obok parafii, więc nawet padający deszcz nie był wstanie nam przeszkodzić.

Zabawy integracyjne przeprowadzone przez animatorki ze Starej Wsi, tańce i radość, to wszystko bardzo mocno pokazało nam jak dużo dobrego dajemy sobie nawzajem. Często przy okazji różnych dobrych wydarzeń czy sytuacji słyszymy, że co dobre – szybko się kończy, u nas jednak nie do tak potoczyły się sprawy… tuż przed godziną 15:00 moderator generalny MAGIS o. Grzegorz Kramer SJ zebrał nas wszystkich, podziękował gospodarzom, moderatorom i nam – młodym za wspólny czas modlitwy i zabawy.

Stojąc w okręgu modliliśmy się jeden za drugiego i podziękowaliśmy Dobremu Bogu za to, że mamy siebie, że mamy MAGIS. Gdy oficjalnie już Dni Wspólnoty zostały zakończone, gdy wszyscy zaczęliśmy się ze sobą żegnać, każdy z nas wiedział, że to co dobre wcale się nie skończyło. Wyjeżdżaliśmy z przekonaniem, że dobro dopiero się zacznie, że będziemy go doświadczać przez cały rok formacyjny.

Za dobry czas wspólnego spotkania Chwała Panu!

Janek Głąba