okładka-Szum_132-na-stroneMiłosierdzie Boże jest dziś najpopularniejszym tematem duchowym. Kult miłosierdzia rozwija się w błyskawicznym tempie i widać, że ta duchowość obecnie najbardziej przemawia do ludzi. Jednak z miłosierdzia Bożego wypływają też konsekwencje, które czasem trudno nam przyjąć, ponieważ… są wymagające. Pan Bóg zaprasza nas do bycia miłosiernym, nie tylko w kontekście … ale to już więcej przeczytacie w artykule o. Remigiusza Recława SJ Zaproszenie do miłosierdzia.

Czy dobry chrześcijanin może odmawiać? Czy ma obowiązek być zawsze miły, uległy i otwarty do bólu? Nie! Ale dlaczego warto stawiać granice pomiędzy sobą a światem przeczytacie w artykule Anny Jaworskiej Chrześcijanin drukowanymi literami. Dowiemy się w nim jak możemy stawiać zdrowe granice i jak reagować, gdy inni je przekraczają.

Praktykowanie miłosierdzia w domu, w którym żyje czterech mężczyzn (w tym trzech w wieku 6-10 lat) i jedna kobieta, która – dzięki sprytowi, łagodności i sile charakteru swojego męża – nie sama zawiaduje pułkiem wojska na poligonie, nie jest łatwe. Jak wcielać miłosierdzie w rodzinie przedstawi nam Anna Klepaczko w tekście Jak kochać konkretami.

W tym numerze „Szumu z Nieba” pojawiają się nowe działy: Męski punkt widzenia, w którym charyzmatycy będą wspierać innych mężczyzn w drodze za Bogiem, oraz Mądre wychowanie, gdzie rodzice mogą poszukać pomysłów na towarzyszenie swojemu dziecku w rozwoju. Od kolejnego numeru wystartuje dział Bóg i finanse, poświęcony zarządzaniu swoim portfelem po Bożemu.