W odpowiedzi na pytanie postawione w spocie promującym Światowe Dni Młodzieży – Are you reday to say yes? – nasza parafia odpowiada – jesteśmy gotowi powiedzieć TAK, ale na nie cały czas pracujemy. Chcemy nasze TAK wyrazić najpierw modlitwą, później działaniem. Nigdy na odwrót!

W zeszłym miesiącu w jezuickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu odbyła się już trzecia Msza Św. i różaniec w intencji Światowych Dni Młodzieży i jezuickiego projektu MAGIS 2016.

Co miesiąc, w ostatni piątek miesiąca wspólnota parafialna modli się za lipcowe wydarzenia, do których pozostało coraz mniej czasu.

W naszej parafii odliczamy już miesiące czekając, aż zaczniemy odliczać tygodnie, dni, godziny i minuty. W związku ze styczniowa rejestracją pielgrzymów dotyczącą projektu MAGIS 2016 parafia czeka również na wiadomość potwierdzającą udział młodzieży w eksperymencie służby przygotowanym na czas trwania wydarzenia.

Nie czekając jednak na konkretne informacje póki, co cały czas trwamy w modlitwie!

Od listopada można być z nami również on-line, dzięki aplikacji https://www.periscope.tv/magis_2016.

Serdecznie zapraszamy, w grudniu z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasza modlitwa jest przeniesiona na przedostatni piątek miesiąca, a więc widzimy się tydzień wcześniej, niż zazwyczaj – 18-go grudnia!

Magdalena Kielnar