„Przyjaciela mam, co pociesza mnie, gdy o Jego ramię oprę się…W Nim nadzieję mam, uleciał strach. On najbliżej jest, zawsze troszczy się…Królów Król – z nami Bóg – Jezus!” – śpiewali uczestnicy uroczystej Eucharystii, kończącej tegoroczne Rekolekcje Internetowe.

Mszy Świętej, która została odprawiona w dniu 20 marca 2016 roku o godz. 15:00 w kaplicy kolegium Ojców Jezuitów w Gdyni, przewodniczył o. Grzegorz Jankowski SJ – dyrektor Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej (ICFD).

Najpierw w holu kolegium nastąpiło uroczyste poświęcenie palm oraz proklamacja Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Potem wszyscy uczestnicy Mszy Świętej przeszli w rozśpiewanej procesji do kaplicy, by trwać tam dalej w skupieniu na modlitwie w czasie Eucharystii.

Po Mszy Świętej dla chętnych było spotkanie w grupach, by mogli się oni podzielić owocami rekolekcji. Na koniec wszyscy zgromadzili się przy stole, żeby smakując rozmaite słodkości – świętować, że nie tylko „Przyjaciela mam” w Niebie, ale także mamy wielu przyjaciół już tu na Ziemi!

tekst/fot. Agnieszka Skowrońska – Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego