W niedzielę 12 czerwca zakończyły się w Warszawie Radiowe Rekolekcje Metodą Ignacjańską. Mszę świętą odprawili ks. Grzegorz Walkiewicz – dyrektor Radia Warszawa i o. Adam Schulz SJ – asystent Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

W tym roku rekolekcje odbyły się pod hasłem „…ale miłość moja nie odstąpi od ciebie (Iz 54,10)” i zgromadziły niebagatelną liczbę uczestników – blisko 180 osób. W owocnym przeżywaniu rekolekcji pomagało rekolektantom 31 osób towarzyszących – 25 osób świeckich, głównie członków warszawskiej WŻCh, oraz 6 jezuitów.

Rekolekcje odbyły się już po raz trzynasty. W minionych latach gościły na falach Radia Józef, Radia Plus Warszawa, a od sześciu lat powstają we współpracy z Radiem Warszawa. Rokrocznie gromadzą ok. 150 uczestników – zarówno osoby początkujące na ignacjańskiej ścieżce, jak i te bardziej doświadczone, które w danym roku nie mogły pozwolić sobie na wyjazd do domu rekolekcyjnego.

Celem rekolekcji jest spotkanie Boga w życiu codziennym, w zwykłym czasie, bez konieczności odrywania się od obowiązków. Uczestnicy mogą przygotowywać się do rozważania Słowa Bożego poprzez słuchanie konferencji i wprowadzeń do medytacji przez radio bądź internet. Raz w tygodniu mają możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami w czasie indywidualnej rozmowy z osobą towarzyszącą. Rekolekcje trwają cztery tygodnie.

Kolejne rekolekcje radiowe dopiero za rok, ale Warszawska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego już od września zaprasza wszystkich chętnych na spotkania z medytacją ignacjańską. Czwartki ignacjańskie odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej w Warszawie (wejście od A. Boboli) – najbliższe spotkanie 15 września.

AW