Co byś powiedział na przyjaciela, który wierzy w ciebie i nigdy nie znudzi się wspieraniem twoich wielkich planów? Potrafi pocieszyć, gdy życie się po tobie przejedzie. Mówi prawdę szczerze, ale nie do bólu – raczej do wydobycia z ciebie tego, o co warto zawalczyć. Obroni cię przed twoimi słabościami, pomoże ci znaleźć głęboki sens twojego życia, a w dodatku jest… Bogiem! Jeśli poprosisz Ducha Świętego, aby został twoim Przyjacielem – On potraktuje tę prośbę poważnie.

„Duch Święty – instrukcja przyjaźni dla początkujących, średnio zaawansowanych i weteranów” to artykuł Pawła Sawiaka SJ o tym, czego możemy się spodziewać, gdy ruszymy w świadomą przygodę życia z Pocieszycielem, Wspomożycielem i Obrońcą. Od czego zacząć współpracę z Duchem Świętym i jak rozpoznawać autorów duchowych poruszeń – wyjaśnia Jacek Granatowski SJ w wywiadzie zatytułowanym „Uczciwe słuchanie Pana Boga”.

Artykuł Grzegorza Kramera SJ „Dlaczego Duch Święty nie wychodzi z szafy” przekonuje nas, że Ten, po którym spodziewamy się spektakularnych przejawów obecności i charyzmatycznych trzęsień ziemi – działa również w sposób „bezobjawowy”. I równie skuteczny! „Czy ja chodzę w Duchu Świętym?” – na to pytanie odpowiada mama trójki maluchów, która doświadczyła, że obecność Ducha Bożego w życiu perfekcjonistki przejawia się np. w uzdolnieniu tejże do proszenia innych o pomoc w codziennej logistyce. Co jest całkowicie sprzeczne z jej naturą…

W tym numerze pisma przeczytasz również o kilku innych owocach przyjaźni z Duchem Świętym, życzymy miłej lektury!

Redakcja „Szumu z Nieba”