Od marca tego roku trwa projekt biblijny realizowany przez Centrum Arrupe. Jego kolejnym etapem są trzydniowe szkolenia dla osób głoszących Słowo Boże, ewangelizujących i uczących religii. Najbliższe szkolenie odbędzie się w Warszawie Falenicy w dniach 1-3 maja 2017 w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury. Poprowadzą je: redaktor Grzegorz Kozak z Telewizji Polsat oraz teolog biblijny Wojciech Żmudziński SJ. Kolejne spotkanie, planowane w październiku, poświęcone będzie ćwiczeniom rozwijającym umiejętność publicznego występowania. Osobami prowadzącymi zajęcia będą: aktorka Teresa Wasiak oraz specjalista ds. edukacji medialnej Artur Kołodziejczyk SJ.

Projekt dofinansowany jest przez amerykańską Loyola Foundation i ma na celu wyposażenie osób duchownych i świeckich głoszących Ewangelię w narzędzia, które pomogą im dotrzeć do środowisk oddalonych od Kościoła. Prowadzący zajęcia podpowiedzą również jakiego języka używać dziś w ewangelizacji, jak wyjść poza schematy i przełamać niektóre stereotypy, jak uwolnić się od hermetycznego słownictwa i skupić się na pozytywnym przesłaniu Dobrej Nowiny.

Więcej na temat najbliższego spotkania zatytułowanego „Jak mówić o Bogu, by ludzie słuchali” można przeczytać na stronie Centrum Arrupe.

Na spotkanie w październiku można zgłosić się TUTAJ.