Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe realizuje w tym roku projekt wspierania szkół katolickich w krajach byłego bloku sowieckiego dofinansowany przez Episkopat USA. W ramach podejmowanych działań trenerzy Centrum Arrupe prowadzili w kwietniu, w Drohobyczu na Ukrainie, szkolenie przygotowujące zespół pedagogów do otwarcia w tym mieście katolickiej szkoły. Służyła ona będzie przede wszystkim dzieciom, których rodzice pracują poza granicami kraju, rodzinom uchodźców ze wschodniej Ukrainy oraz dzieciom kończącym edukację w katolickim przedszkolu.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z różnymi formami pozyskiwania funduszy oraz metodami promocji przyszłej szkoły. Jest już budynek (na zdjęciu poniżej), który w najbliższych miesiącach zostanie wyremontowany. Zostanie on jeszcze rozbudowany, a obok powstanie internat.

Radością napawa fakt, że kolejne szkoły katolickie na Ukrainie rosną jak grzyby po deszczu. Jeszcze w tym roku trenerzy Centrum Arrupe przeszkolą grona pedagogiczne czterech szkół, które chcą stać się szkołami katolickimi. Zainteresowanych naszym projektem prosimy o modlitwę, a szkołę powstającą w Drohobyczu można także wesprzeć finansowo przekazując fundusze na konto Centrum Arrupe z dopiskiem „projekt Drohobycz”.

Konto w banku PEKAO S.A., I oddział w Gdyni: 25 1240 1239 1111 0000 1643 1634 (cel: projekt Drohobycz). Będziemy wdzięczni, jeśli darczyńca poda swoje dane adresowe, abyśmy mogli na bieżąco informować go o postępach w realizacji projektu.