Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury znajdujące się w warszawskiej Falenicy zaprasza na październikowe warsztaty i rekolekcje.

WARSZTATY KREATYWNEJ MODLITWY

Termin: 13-15.10

Propozycja dla osób, które nieco „utknęły” w modlitwie i potrzebują ożywienia swojej relacji z Jezusem. Skupienie-warsztaty mają rozbudzić pragnienie modlitwy i dodać odwagi do znajdowania jej najodpowiedniejszych na dany moment form.

Można się spotkać z Bogiem na tysiące sposobów. Poszukamy niestandardowych, ale dostępnych dla każdego kierunków poznania Jezusa. W ten sposób powstanie wyjątkowe skupienie rekolekcyjne, które pozwoli zrozumieć dlaczego wielu świętych mówiło o możliwości znalezienia Boga wszędzie.

Skorzystamy z tego, co jest dostępne: przestrzeni w domu i wokół Ciebie, naszych ciał, naszej zdolności twórczości artystycznej – obrazu, dźwięku i słowa. Spróbujemy modlić się Pismem Świętym tak, żeby poruszyć wyobraźnię i zobaczyć, że nie ma aktywności, która nie pozwalałaby na usłyszenie Jezusa w naszym życiu.

http://www.eccc.pl/programy-i-zapisy/rekolekcje/wydarzenie/134-warsztaty-kreatywnej-modlitwy

O PRZYJAŹNI Z UCZUCIAMI

Termin: 20-22.10.2017

Warsztat poświęcony rozpoznawaniu i wyrażaniu uczuć.

Chce pokazać również ich rolę w naszym funkcjonowaniu, panowaniu nad nimi w sposób konstruktywny, radzeniu sobie z nieprzyjemnymi stanami emocjonalnymi, problemom emocjonalnym oraz temu jak udzielać i korzystać ze wsparcia w tych sytuacjach.

Zajęcia poprowadzi Pan Leszek Kapler, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego, trener-superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, dyrektor Centrum Integracji Psychicznej w Warszawie.

http://www.eccc.pl/program-na-rok-2017/wydarzenie/87-o-przyjazni-z-uczuciami

 

REKOLEKCJE KAPŁAŃSKIE. Odczytanie obecnego czasu w kluczu paschalnym.

Termin: 23-26.10

Mamy za sobą XX wiek, który możemy określić m. in. mianem Wielkiego Piątku Dziejów ze względu na największe Golgoty, jakie zaistniały w tym minionym wieku w całej dotychczasowej historii ludzkości. Jeśli byłoby to prawdą, to czas, w który obecnie wkraczamy możemy określić mianem początków Wielkiej Soboty Dziejów: czas poczucia klęski, niepewności, zagubienia, doświadczania milczenia Boga, trudności w znalezieniu odpowiedzi na wiele pytań. Dlatego podczas tych rekolekcji podejmiemy próbę odczytywania czasu obecnego w kluczu wydarzeń paschalnych. Rozważaniom będzie towarzyszyło podejmowanie zagadnień dotyczących tożsamości, misji i wyzwań stających przed kapłanami dziś.

Rekolekcje prowadzi znany rekolekcjonista, były kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie, obecny kustosz Sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej i proboszcz tamtejszej parafii, ks. dr Aleksander Jacyniak SJ

http://www.eccc.pl/program-na-rok-2017/wydarzenie/128-rekolekcje-dla-kaplanow