Jak bardzo Rekolekcje Ignacjańskie mogą zmienić patrzenie na świat? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? A może masz już za sobą Ćwiczenia Duchowe? Tak, czy inaczej zawsze możesz przeżyć wspaniałą przygodę w duchowości Świętego Ignacego.

W repertuarze różnych zajęć Jezuitów widnieje szczególna propozycja dla młodzieży i młodych dorosłych, czyli dla osób w wieku od 16 do 25 lat, i jest nią Szkoła Kontaktu z Bogiem. Dla niewtajemniczonych trzeba zaznaczyć, że Szkoła Kontaktu z Bogiem to rekolekcje w milczeniu, które trwają trzy i pół dnia. Są intensywną szkołą modlitwy, opartej na duchowości św. Ignacego z Loyoli. Jadąc na te rekolekcje, zostawiasz za sobą swój dom, sprawy i problemy, wyłączasz komórkę i odkładasz wszelkie playery, aby pobyć przez kilka dni w samotności, sam na sam z Bogiem. Na tych rekolekcjach zobaczysz, jak wiele dzieje się w Twoim wnętrzu i lepiej poznasz siebie. Będziesz mieć również okazję, żeby dostrzec ślady obecności Pana Boga w Twoim zwykłym, codziennym życiu oraz będziesz mieć okazję by nauczyć się medytacji ignacjańskiej (500-letniej metody rozważania Słowa Bożego) oraz innych form modlitwy, które pomogą Ci zrozumieć siebie i zauważyć, że Bóg jest realnie obecny w Twojej codzienności.

Kilka tygodni temu Zuza rozpoczęła rekolekcję Szkoły Kontaktu z Bogiem. Co Bóg jej powiedział? Posłuchaj jej świadectwa …

Więcej o Szkole Kontaktu z Bogiem na stronie: www.szkolakontaktu.pl